Idea

Każde dziecko ma potencjał, potrzebuje jedynie warunków, by go rozwijać.

Wiemy, że dzieci uczą się od najwcześniejszych chwil swojego życia, już w brzuchu matki. Okres od urodzenia do ukończenia trzeciego roku życia jest niezwykle istotny z punktu widzenia rozwoju dziecka.

Stały kontakt z małym dzieckiem, przytulanie go, branie na ręce, na kolana, bujanie, to najbardziej naturalne i najwłaściwsze oznaki naszej bliskości, miłości, troski, a zarazem podstawa prawidłowego rozwoju.

Im więcej pozytywnych doświadczeń, tym samym lepszy start w przyszłość i pewniejsza droga do osiągania sukcesów.

W BabyCare zwracamy szczególną uwagę na to, co dziecko będzie jadło przez cały dzień. Dlatego dbamy, by maluchy nie dostawały gotowych, wysoko przetworzonych i odgrzewanych posiłków, lecz produkty naturalne, urozmaicone, bez konserwantów i ulepszaczy, a przede wszystkim świeże. Na kondycję fizyczną dzieci wpływa oprócz zdrowej diety także aktywność fizyczna. Dlatego dbamy również o sprawność ruchową naszych podopiecznych, wykorzystując rozmaite opracowane przez ekspertów metody i ćwiczenia.

Pamiętamy także o starej (i prawdziwej) maksymie: w zdrowym ciele zdrowy duch. Ponieważ wiemy, że małe dzieci mają właściwie nieograniczone możliwości rozwojowe, dostarczamy im jak najwięcej pozytywnych bodźców i inspirujących zajęć. Chcemy, aby jak najwięcej skorzystały na pobycie w BabyCare.

Pragniemy dać naszym podopiecznym coś więcej, coś co stanowi ogromną wartość dodaną. Mianowicie wrażliwość estetyczną – na obrazy, dźwięki i słowa. Dlatego tak dużo mówimy do dzieci, czytamy im i śpiewamy. Maluchy spędzają czas w pięknym otoczeniu willi, urządzonej w stylu skandynawskim, o jasnych i harmonijnych wnętrzach i ścianach ozdobionych obrazami przedstawiającymi ilustracje z baśni Jana Marcina Szancera. Stonowane, inspirowane tematyką morską i baśniową wnętrza z gustownymi detalami działają uspokajająco – w przeciwieństwie do typowych dla pokoi dziecięcych jaskrawych barw i tandetnych plastikowych chińskich zabawek. Obcując z takim otoczeniem i uczestnicząc w zajęciach w ramach Dziecięcej Pracowni Plastycznej, maluchy w BabyCare w naturalny sposób uczą się rozpoznawania i zestawiania barw, rozwija się ich kreatywność i wrażliwość estetyczna.

Podobnie jest z wrażliwością muzyczną. Tworzy się ona i doskonali wskutek obcowania z dźwiękami, rytmem i melodią, swobodnego muzykowania, co z kolei kształtuje osobowość. Intensywne obcowanie z muzyką jest pod wieloma względami korzystne dla rozwoju dziecka. Nowe badania nad mózgiem dowodzą, że słuchanie muzyki i jej tworzenie wspiera połączenie pomiędzy obiema półkulami oraz ich aktywność. Każdy fragment muzyczny składający się z melodii odbierany jest w większości w prawej półkuli mózgowej, zaś przetwarzanie rytmu w większości w lewej. Przy muzykowaniu są więc aktywowane w równym stopniu obie półkule, co prowadzi do optymalnej równowagi między nimi.

Dlatego w BabyCare dzieci mają możliwość samorealizowania się w śpiewie, grze na instrumencie, w improwizacji, w wymyślaniu historii dźwiękowych, inscenizacji, w grach interakcyjnych i komunikacyjnych, ze szczególną uwagą dobieramy repertuar muzyczny dla dzieci, tak aby od najmłodszych lat poznawały niebanalne, wartościowe utwory.

Cieszymy się na spotkanie z Państwem!

Miejsce na najwyższym poziomie
BabyCare to miejsce, w którym dziecko traktowane jest z szacunkiem i czułością. O tym, jak powstało i jakie są jego założenia, opowiadają założycielki ...
Wpływ muzyki na rozwój dziecka
Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą oni swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Muzyka wyostrza ...
Rozwój mózgu dziecka w pierwszych latach życia
Dzieci uczą się od najwcześniejszych chwil swojego życia, już w brzuchu matki.
© BabyCare 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.